Piteå Open XV
Startande spelare:   92     Fördelning herrar/damer:   90%/10%
Totalt antal starter: 248 Antal spelade starter: 248
 
Webblösning utvecklad av:  Meriq AB    

Alla anmälda spelare

Följande spelare är anmälda till Piteå Open XV just nu:

Namn/Klubb Tävling Start
Anders Johansson
Piteå BK
Söndagen den 28 oktober 14:00
Semifinal 1 4/11 08:00
Semifinal 2 4/11 09:50
MATCHSPEL 16 spelare 4/11 ca12:00
MATCHSPEL 8 spelare 4/11 ca14.00
MATCHSPEL 4 spelare 4/11 ca 14.35
Anders Jonsson
Domsjö IF BK
Fredagen den 2 november 17:00
Lördagen den 3 november 14:00 (R)
Andreas Jonsson
BK Glam
Lördagen den 3 november 14:00
Lördagen den 3 november 17:00 (R)
Lördagen den 3 november 20:00 (R)
Andreas Lindgren
BK Loet
Torsdagen den 1 november 19:30
Semifinal 1 4/11 08:00
Semifinal 2 4/11 09:50
Ante Fahlén
Vilhelmina IK
Fredagen den 2 november 11:00
Fredagen den 2 november 14:00 (R)
Semifinal 1 4/11 08:00
Semifinal 2 4/11 09:50
Arto Kuusela
BK Loet
Torsdagen den 1 november 19:30
Fredagen den 2 november 20:00 (R)
Axel Simonsson
Bodens BS
Onsdagen den 24 oktober 19:30
Söndagen den 28 oktober 14:00 (R)
Fredagen den 2 november 20:00 (R)
Carl Wikhede
Piteå BK
Tisdagen den 30 oktober 19:30
Fredagen den 2 november 11:00 (R)
MATCHSPEL 16 spelare 4/11 ca12:00
Caroline Johansson
Pite BF
Onsdagen den 24 oktober 19:30
Söndagen den 28 oktober 14:00 (R)
Torsdagen den 1 november 19:30 (R)
Conny Granlund
BK BD-Pärlan
Tisdagen den 30 oktober 19:30
Torsdagen den 1 november 19:30 (R)
Dan Wälivaara
BK BD-Pärlan
Söndagen den 28 oktober 14:00
Torsdagen den 1 november 19:30 (R)
Daniel Rönnbäck
Bodens BS
Lördagen den 3 november 11:00
Daniel Tserni
BK Loet
Tisdagen den 30 oktober 19:30
Fredagen den 2 november 20:00 (R)
Lördagen den 3 november 20:00 (R)
Eddie Almén
BK Edet
Torsdagen den 1 november 19:30
Fredagen den 2 november 14:00 (R)
Emil Holmberg
Bodens BS
Onsdagen den 24 oktober 19:30
Söndagen den 28 oktober 14:00 (R)
Fredagen den 2 november 20:00 (R)
Semifinal 2 4/11 09:50
Erik Synnergård
Piteå BK
Onsdagen den 24 oktober 19:30
Tisdagen den 30 oktober 19:30 (R)
Fredagen den 2 november 14:00 (R)
Felix Nilsson
Bodens BS
Onsdagen den 24 oktober 19:30
Lördagen den 3 november 20:00 (R)
Semifinal 1 4/11 08:00
Göran Henriksson
Junsele BK
Fredagen den 2 november 14:00
Lördagen den 3 november 11:00 (R)
Semifinal 2 4/11 09:50
MATCHSPEL 16 spelare 4/11 ca12:00
MATCHSPEL 8 spelare 4/11 ca14.00
MATCHSPEL 4 spelare 4/11 ca 14.35
Hans Larsson
Pite BF
Fredagen den 2 november 11:00
Henri Määttä
Finland
Lördagen den 3 november 14:00
Lördagen den 3 november 17:00 (R)
Lördagen den 3 november 20:00 (R)
Henrik Ekblom
Umeå IK BF
Lördagen den 3 november 11:00
Lördagen den 3 november 17:00 (R)
Semifinal 2 4/11 09:50
Henrik Eriksson
Bodens BS
Onsdagen den 24 oktober 19:30
Henrik Törnquist
Domsjö IF BK
Fredagen den 2 november 17:00
Lördagen den 3 november 11:00 (R)
Lördagen den 3 november 20:00 (R)
Semifinal 1 4/11 08:00
Semifinal 2 4/11 09:50
Håkan Asplund
Domsjö IF BK
Fredagen den 2 november 17:00
Jan Bengtsson
Piteå BK
Tisdagen den 30 oktober 19:30
Jan-Erik Brändström
Umeå IK BF
Lördagen den 3 november 11:00
Lördagen den 3 november 14:00 (R)
Jan-Erik Jacobsson
BK 65
Onsdagen den 24 oktober 19:30
Jan-Erik Rönnqvist
Domsjö IF BK
Fredagen den 2 november 17:00
Janne Nyman
Skellefteå IF
Fredagen den 2 november 14:00
Lördagen den 3 november 11:00 (R)
Jennifer Nylén
Junsele BK
Fredagen den 2 november 14:00
Lördagen den 3 november 11:00 (R)
Jennifer Sjögren
Domsjö IF BK
Fredagen den 2 november 17:00
Jesper Johansson
BK BD-Pärlan
Söndagen den 28 oktober 14:00
Lördagen den 3 november 20:00 (R)
Jessica Ström
Junsele BK
Fredagen den 2 november 14:00
Lördagen den 3 november 14:00 (R)
Lördagen den 3 november 20:00 (R)
Johan Edlund Olofsson
Umeå IK BF
Lördagen den 3 november 11:00
Lördagen den 3 november 17:00 (R)
Lördagen den 3 november 20:00 (R)
Semifinal 2 4/11 09:50
MATCHSPEL 16 spelare 4/11 ca12:00
Johan Lundqvist
Piteå BK
Tisdagen den 30 oktober 19:30
Johannes Granström
Bodens BS
Söndagen den 28 oktober 14:00
Fredagen den 2 november 20:00 (R)
MATCHSPEL 16 spelare 4/11 ca12:00
Johnny Johansson
Piteå BK
Tisdagen den 30 oktober 19:30
Fredagen den 2 november 14:00 (R)
Jonne Käsmä
Finland
Lördagen den 3 november 14:00
Lördagen den 3 november 17:00 (R)
Lördagen den 3 november 20:00 (R)
Kim Lindström
Bodens BS
Söndagen den 28 oktober 14:00
Torsdagen den 1 november 19:30 (R)
Lördagen den 3 november 20:00 (R)
Kjell Landström
BK BD-Pärlan
Söndagen den 28 oktober 14:00
Tisdagen den 30 oktober 19:30 (R)
Fredagen den 2 november 20:00 (R)
MATCHSPEL 16 spelare 4/11 ca12:00
MATCHSPEL 8 spelare 4/11 ca14.00
Lars Sandberg
Pite BF
Söndagen den 28 oktober 14:00
Lars-Erik Spett
BK Ripan
Fredagen den 2 november 17:00
Lördagen den 3 november 17:00 (R)
Leif Sandberg
Piteå BK
Torsdagen den 1 november 19:30
Leif Strömgren
BK BD-Pärlan
Söndagen den 28 oktober 14:00
Tisdagen den 30 oktober 19:30 (R)
Torsdagen den 1 november 19:30 (R)
Linus Vedin
Team Clan BK
Fredagen den 2 november 20:00
Lördagen den 3 november 11:00 (R)
Lördagen den 3 november 17:00 (R)
Louise Helgesson
Piteå BK
Söndagen den 28 oktober 14:00
Tisdagen den 30 oktober 19:30 (R)
Fredagen den 2 november 11:00 (R)
Semifinal 1 4/11 08:00
Ludwig Ingerskog
Bodens BS
Söndagen den 28 oktober 14:00
Torsdagen den 1 november 19:30 (R)
MATCHSPEL 16 spelare 4/11 ca12:00
MATCHSPEL 8 spelare 4/11 ca14.00
MATCHSPEL 4 spelare 4/11 ca 14.35
FINAL 4/11 ca15:30
Maggie Norlén
Junsele BK
Fredagen den 2 november 17:00
Magnus Lidberg
Jonsta BK
Fredagen den 2 november 11:00
Lördagen den 3 november 11:00 (R)
Lördagen den 3 november 17:00 (R)
Malin Engman
Bodens BS
Söndagen den 28 oktober 14:00
Fredagen den 2 november 20:00 (R)
Lördagen den 3 november 20:00 (R)
Semifinal 1 4/11 08:00
Malin Eriksson
Pite BF
Fredagen den 2 november 11:00
Martin Lindqvist
Domsjö IF BK
Fredagen den 2 november 17:00
Lördagen den 3 november 14:00 (R)
Semifinal 1 4/11 08:00
Mathias Ulfhielm
Domsjö IF BK
Fredagen den 2 november 17:00
Lördagen den 3 november 11:00 (R)
Mattias Fagerqvist
Piteå BK
Lördagen den 3 november 11:00
Lördagen den 3 november 17:00 (R)
Lördagen den 3 november 20:00 (R)
Semifinal 1 4/11 08:00
Semifinal 2 4/11 09:50
MATCHSPEL 16 spelare 4/11 ca12:00
MATCHSPEL 8 spelare 4/11 ca14.00
MATCHSPEL 4 spelare 4/11 ca 14.35
FINAL 4/11 ca15:30
Mattias Johansson
Pite BF
Onsdagen den 24 oktober 19:30
Torsdagen den 1 november 19:30 (R)
Mattias Jonsson
BK Flash
Lördagen den 3 november 14:00
Lördagen den 3 november 17:00 (R)
Semifinal 1 4/11 08:00
Semifinal 2 4/11 09:50
Mattias Jonsson
Jonsta BK
Lördagen den 3 november 11:00
Lördagen den 3 november 17:00 (R)
MATCHSPEL 16 spelare 4/11 ca12:00
Mikael Karlsson
Piteå BK
Torsdagen den 1 november 19:30
Fredagen den 2 november 17:00 (R)
MATCHSPEL 16 spelare 4/11 ca12:00
Mikael Löfgren
Piteå BK
Tisdagen den 30 oktober 19:30
Fredagen den 2 november 11:00 (R)
Fredagen den 2 november 17:00 (R)
Mikael Pallin
Jonsta BK
Lördagen den 3 november 11:00
Lördagen den 3 november 17:00 (R)
Lördagen den 3 november 20:00 (R)
Mikael Westman
KFUM Kometerna
Fredagen den 2 november 20:00
Lördagen den 3 november 14:00 (R)
Mikael Wiklund
Junsele BK
Fredagen den 2 november 17:00
Lördagen den 3 november 11:00 (R)
Niklas Johansson
Pite BF
Onsdagen den 24 oktober 19:30
Olli-Pekka Pajari
Finland
Fredagen den 2 november 20:00
Lördagen den 3 november 17:00 (R)
Semifinal 2 4/11 09:50
MATCHSPEL 16 spelare 4/11 ca12:00
MATCHSPEL 8 spelare 4/11 ca14.00
Olof Lundgren
Skellefteå IF
Fredagen den 2 november 14:00
Peder Jacobsson
Vilhelmina IK
Fredagen den 2 november 20:00
Semifinal 2 4/11 09:50
MATCHSPEL 16 spelare 4/11 ca12:00
MATCHSPEL 8 spelare 4/11 ca14.00
Peter Lundberg
Bodens BS
Onsdagen den 24 oktober 19:30
MATCHSPEL 16 spelare 4/11 ca12:00
Robert Andersson
Pite BF
Onsdagen den 24 oktober 19:30
Robert Finli
Stureby BK
Lördagen den 3 november 14:00
Lördagen den 3 november 20:00 (R)
Robert Hagbard
Vilhelmina IK
Fredagen den 2 november 11:00
Fredagen den 2 november 14:00 (R)
Semifinal 1 4/11 08:00
Robin Blomström
Domsjö IF BK
Fredagen den 2 november 17:00
Lördagen den 3 november 17:00 (R)
Roger Engman
BK Loet
Torsdagen den 1 november 19:30
Fredagen den 2 november 20:00 (R)
Lördagen den 3 november 20:00 (R)
Semifinal 2 4/11 09:50
Roger Jonsson
Skellefteå IF
Fredagen den 2 november 14:00
Ronny Pettersson
Pite BF
Torsdagen den 1 november 19:30
Sara Almqvist
BK Prana
Onsdagen den 24 oktober 19:30
Torsdagen den 1 november 19:30 (R)
Fredagen den 2 november 14:00 (R)
Sebastian Gabrielsson
Piteå BK
Onsdagen den 24 oktober 19:30
Tisdagen den 30 oktober 19:30 (R)
Torsdagen den 1 november 19:30 (R)
Semifinal 1 4/11 08:00
Semifinal 2 4/11 09:50
MATCHSPEL 16 spelare 4/11 ca12:00
Staffan Bergdahl
Bodens BS
Onsdagen den 24 oktober 19:30
Fredagen den 2 november 14:00 (R)
Fredagen den 2 november 17:00 (R)
Semifinal 1 4/11 08:00
Thomas Heikki
Pite BF
Torsdagen den 1 november 19:30
Thomas Ramsell
BK Prana
Onsdagen den 24 oktober 19:30
Fredagen den 2 november 20:00 (R)
Tomas Wikberg
Domsjö IF BK
Fredagen den 2 november 17:00
Lördagen den 3 november 17:00 (R)
Semifinal 2 4/11 09:50
Toni Viitakangas
Finland
Fredagen den 2 november 20:00
Lördagen den 3 november 14:00 (R)
Tony Sandberg
Pite BF
Söndagen den 28 oktober 14:00
Tisdagen den 30 oktober 19:30 (R)
Fredagen den 2 november 11:00 (R)
Torbjörn Jonsson
BK Flash
Lördagen den 3 november 14:00
Lördagen den 3 november 17:00 (R)
MATCHSPEL 16 spelare 4/11 ca12:00
Torbjörn Olofsson
BK Edet
Torsdagen den 1 november 19:30
Fredagen den 2 november 14:00 (R)
Tuomas Uusinarkaus
Finland
Fredagen den 2 november 20:00
Lördagen den 3 november 14:00 (R)
Ulf Pettersson
Bodens BS
Onsdagen den 24 oktober 19:30
Söndagen den 28 oktober 14:00 (R)
Semifinal 1 4/11 08:00
Semifinal 2 4/11 09:50
MATCHSPEL 16 spelare 4/11 ca12:00
MATCHSPEL 8 spelare 4/11 ca14.00
Ulf Pettersson
Pite BF
Tisdagen den 30 oktober 19:30
Urban Norman
Junsele BK
Fredagen den 2 november 14:00
Lördagen den 3 november 14:00 (R)
Lördagen den 3 november 20:00 (R)
Semifinal 1 4/11 08:00
Victor Appelqvist
Vilhelmina IK
Fredagen den 2 november 20:00
Viktor Söderlund
Domsjö IF BK
Fredagen den 2 november 17:00
Lördagen den 3 november 14:00 (R)
Örjan Jonsson
Vilhelmina IK
Fredagen den 2 november 11:00
Fredagen den 2 november 14:00 (R)
Örjan Lindqvist
BK Nolia
Lördagen den 3 november 11:00
Lördagen den 3 november 14:00 (R)
Lördagen den 3 november 20:00 (R)

TOTALT: 92 SPELARE